Sporazum o saradnji za realizaciju projekta “SUPER STICKERS” sa Min. za obrazovanje, nauku i mlade i Min. Finansija KS

POGLEDAJTE FACEBOOK VIDEO POSJETE MINISTRICE MESIHOVIĆ I MINISTRA KALAMUJIĆA I SAZNAJTE VIŠE INFORMACIJA I DETALJA O SPORAZUMU (klik na link ispod):

-> FACEBOOK Video posjete <-

PROJEKAT "SUPER STICKERS"

Direktorica prof. Maida Idrizović se zahvalila ministrima na njihovoj podršci i povjerenju.

MINISTRICA MESIHOVIĆ I MINISTAR KALAMUJIĆ 02.08.2024. POTPISALI SPORAZUM O SARADNJI S JU CENTAR VLADIMIR NAZOR ZA REALIZACIJU PROJEKTA ,,SUPER STICKERS".

Cilj projekta je unapređenje inkluzije i obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju kroz upotrebu novih vrata na učionicama koja će se koriste za prikaz nastavnih sadržaja i edukativnih igara za učenike starije od 15 godina. Na vratima će biti postavljene i naljepnice i slike sa igrama koje razvijaju različite vještine i znanja, uključujući labirinte, usvajanje boja i kategorija.

Ministrica Mesihović je naglasila da će ovaj projekt mladima omogućiti pristup sadržajima na interaktivan i motivirajući način, što će olakšati proces učenja i prilagoditi nastavu njihovim individualnim potrebama.

„Zadovoljstvo mi je što možemo podržati projekt ‘Super Stickers’, koji je od velikog značaja za unapređenje inkluzije i obrazovnih uslova za mlade s teškoćama u razvoju. Ovaj projekt je odličan primjer kako inovativna rješenja mogu doprinijeti poboljšanju inkluzivnog obrazovanja i povećati lična iskustva, ojačati motoričke, senzorne vještine, te vještine samoregulacije i međusobne komunikacije kod mladih. Ponosna sam što imamo mogućnost pružiti finansijsku podršku ovom projektu i radujemo se njegovim budućim uspjesima”, istakla je ministrica Mesihović.

Direktorica Idrizović se zahvalila ministrima na njihovoj podršci i povjerenju.

Ministar Kalamujić je potvrdio svoju podršku projektu „Super Stickers” i istakao važnost takvog pristupa u obrazovanju koji će omogućiti mladima da procesuiraju informacije na njima prihvatljiv način.

„Finansijska podrška projektu ‘Super Stickers’ odražava našu predanost unapređenju obrazovníh mogućnosti za sve mlade Kantona Sarajevo, uključujući i one sa specifičnim potrebama. Projekt će imati značajan uticaj na razvoj vještina i inkluziju mladih s teškoćama u razvoju, što je u skladu s našim ciljevima. Smatramo da će ova investicija doprinijeti pozitivnim promjenama u obrazovnom sistemu i unaprijediti kvalitet života ovih mladih ljudi”, rekao je ministar Kalamujić.