Svjetski dan autizma: Hvala za zajedničku podršku i empatiju – u “More nade” obilježen Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Ujedinjeni u podršci: Zahvala za angažman u podizanju svijesti o autizmu

"More nade", 02.04.2024.

Uz osjećaj zajedništva i podrške, jučer smo u našem vrtiću proslavili Svjetski dan svjesnosti o autizmu na poseban način. Uz prisustvo dragih gostiju, roditelja, te uz podršku osoblja vrtića, djeca iz vrtića “More nade” oduševila su nas svojim talentima i srčanim nastupima. Zahvala ispred JU Centar Vladimir Nazor:

Poštovani gosti, draga djeco, roditelji, osoblje vrtića, cijenjeni dostojanstvenici i zvaničnici,

Jučer, 2. aprila 2024., obilježili smo Svjetski dan svjesnosti o autizmu s posebnim osjećajem zajedništva i podrške. Djeca iz vrtića “More nade” Centra za obrazovanje i rehabilitaciju “Vladimir Nazor” organizirala su mali plesni i modni show za sve prisutne, nakon čega smo puštanjem plavih balona u zrak simbolično izrazili našu podršku.

Želimo iskreno zahvaliti svima vama koji ste svojom podrškom, empatijom i suosjećanjem obogatili ovaj dan. Osjećaji razumijevanja, podrške i zajedništva koje smo dijelili proteklog dana bili su izvanredni i poticajni.

Međutim, iako smo jučer zajedno stajali, plesali i veselili se u svjetlu podrške, pozivamo vas da ova podrška ne bude samo jednodnevna gesta. Pozivamo vas da radimo redovito na poboljšanju sistema i osiguramo sva prava i podršku za djecu i osobe s autizmom, kao i za djecu i osobe s invaliditetom.

Samo zajedno, kontinuiranim naporima i promjenama, možemo stvoriti okolinu koja će biti inkluzivna i podržavajuća za sve. Neka nam jučerašnji dan bude podsjetnik da je svaki dan prilika da doprinesemo stvaranju boljeg svijeta za sve nas, a naročito za najosjetljivije kategorije društva.

Hvala vam još jednom na vašoj podršci i angažmanu.

S poštovanjem,

Maida Idrizović, prof.
Direktorica JU Centar “Vladimir Nazor”