Trčim, uživam, recikliram” 6k utrka u organizaciji udruženja “Dečki u plavom”

TRČIM, UŽIVAM, RECIKLIRAM 6k utrka u organizaciji udruženja "DEČKI U PLAVOM"

U nedjelju 02. juna 2024. godine održana je trka pod nazivom "Trčim, uživam, recikliram" 6k u organizaciji udruženja "Dečki u plavom".

Specifičnost ove trke ogleda se u tome da se kotizacija za učešće "plaća" plastičnim bocama, 50 komada po učesniku. Kako bi sakupili potrebnu količinu boca pokrenuli smo jednu širu edukativno-ekološku akciju u našoj školi kojoj su se rado odazvali i podržali naši učenici, njohovi roditelji kao i kolegice i kolege. Naša škola je prvi put uzela učešće na ovakvom jednom događaju i to sa učenicima koji su vezani za svoja kolica. Uz pomoć kolegica i kolege istrčali smo ovu dionicu i dogurali ih do cilja. Djeca i njihovi roditelji jako su uživali u jednom novom iskustvu, te se raduju sličnim aktivnostima u budućnosti. Veliko hvala menadžmentu škole na kontinuiranoj podršci u radu. U nastavku pogledajte dodatne fotografije sa utrke. Mr.sci. Aldin Ferić, prof.